تحقیق اگر هدف تربیت است تنبیه بدنی چرا

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق اگر هدف تربیت است تنبیه بدنی چرا را مشاهده می نمایید.
تحقیق اگر هدف تربیت است تنبیه بدنی چرا|39014304|rj|تنبیه بدنی,تربیت با تنبیه بدنی,تربیت بدنی چرا,تحقیق درباره تربیت,تحقیق درباره تنبیه بدنی,تربیت ,تحقیق تربیت ,بررسی تربیت ,مقاله تربیت ,پروژه تربیت ,تحقیق در مورد تربیت ,دانلود تحقیق تربیت ,پایان نامه پیرامون تربیت

مقدمه:
«... يكي از نهادهاي مهم اجتماعي، نهادآموزش و پرورش است كه مسئوليت مهمي را در تربيت كودكان، نوجوانان، جوانان بر عهده دارد.
امروزه آموزش و پرورش بيشتر به شكل رسمي و شهري و سازمان يافته در سطحي گسترده جريان داشته و ارتباطي تنگاتنگ با رشد اخلاقي، فرهنگي، اجتماعي، توسعه علمي، صنعتي و اقتصادي دارد. نگاه گسترده به نقش آموزش و پرورش به عنوان عاملي موثر در فعليت بخشيدن به امكانات بالقوه و ذاتي افراد، انتقال اندوخته تجارب گذشتگان،ارائه ارزشهاي مطلوب، افزايش معلومات و ايجاد مهارتهاي لازم در اجزاء براي زندگي و بالاخره تسهيل سير حركت وجودي آدمي به سوي كمال و قرب الي‌الله، اهميت امروزه اين نهاد اجتماعي را بيش از پيش نشان مي‌دهد.
و كل نظام آموزش و پرورش، در حقيقت نظامي است تربيتي كه امروزه روي فرد انساني پياده مي‌شود و اين انسان با صفات و ويژگيهاي متعدد و متنوعي كه دارد، موجودي بسيار پيچيده و استثنايي است كه تربيت و هدايت وي بدون شناخت دقيق اين صفات به درستي و آساني مقدور نخواهد بود.
شناخت، تنها از راه مطالعه چند كتاب با چند مورد خاص پيدا نمي‌شود، بلكه به ممارست و عمل نياز دارد. و تربيت (آموزش و پرورش) با كوشش براي تغيير رفتار فرد، هنگامي و در صورتي موفقيت‌آميز خواهد بود كه مربي، اعم از مادر و پدر و معلم موضوع تربيت را درك كند و او را انساني بارآورد كه لازمه يك جامعه ايده‌آل باشد.
انسان شدن يا به خصايص انسانيت دست يافتن و آراسته شدن جز از راه «تربيت سالم» امكان ندارد. تربيتي كه به كليت رفتار انسان توجه دارد و بهره‌مندي از زندگي سالم را هدف عمده خود تلقي مي‌كند. تربيتي كه امروز انسان را فداي آينده نمي‌كند بدون اين كه از آينده او ارزش حياتي آن غافل باشد.
البته نبايد از نظر دور داشت كه نهاد آموزش و پرورش از نظر تربيتي پس از خانواده قرار دارد. همچنان كه از ديدگاههاي متفاوت و مستند علوم زيستي- تربيتي از جمله روانشناسي، تربيت اوليه كودك و خودآدمي در محيط خانواده پايه‌ريزي مي‌شود كه بعد از آن طبعاً وارد خانه دوم يعني مدرسه شده و بعد به اجتماعي بزرگتر از هر دو اجتماع قبلي به نام جامعه قدم مي‌گذارد.


این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword در اختیار شما قرار می‌گیرد

تعداد صفحات : 47


مطالب دیگر:
📖دانلود پاورپوینت درباره داوينچي 📖پاورپوینت درباره داده کاوی (Data Mining)📖پاورپوینت درباره دبی سنج توربینی 📖پاورپوینت درباره دبی سنج پره دوار 📖پاورپوینت درباره دبی سنج رقاصکی📖پاورپوینت درباره دبي سنج هاي تيغه دوراني📖دانلود پاورپوینت درباره خمش📖پاورپوینت درباره خلاقیت در بازی کودکان📖پاورپوینت درباره خود را با دیگران مقایسه نکن📖پاورپوینت درباره خودشکوفایی و پیشرفت شغلی📖تحقیق در مورد سازمان كشورهاي صادركننده نفت؛ اوپك 📖پاورپوینت درباره خود را بهتر بشناسيد📖دانلود پاورپوینت خلاصه ی آموزش فلسفه📖پاورپوینت درباره خودکشی از دیدگاه روان پزشکی📖پاورپوینت درباره درخودماندگی(اوتیسم)📖تحقیق در مورد سازه های متداول برای ساختمانهای بلند 📖تحقیق در مورد سازمانهای کامیاب امروز📖تحقیق در مورد سبک های سرپرستی 📖تحقیق در مورد ستارگان دنباله دار 📖تحقیق در مورد رابطه سببیت📖پاورپوینت آند و حمام آبكاري 📖راهنمای کاربری نرم افزار COMFAR📖پاورپوینت درباره روانشناسي زن📖دانلود پاورپوینت درباره خونريزيها📖پاورپوینت درباره دستگاه گردش خون