تحقیق در مورد پروین اعتصامی

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد پروین اعتصامی را مشاهده می نمایید.
تحقیق در مورد پروین اعتصامی|39014316|rj|پروین اعتصامی,شعر های پروین اعتصامی,کتاب پروین اعتصامی,تحقیق پروین اعتصامی ,بررسی پروین اعتصامی ,مقاله پروین اعتصامی ,پروژه پروین اعتصامی ,تحقیق در مورد پروین اعتصامی ,دانلود تحقیق پروین اعتصامی ,پایان نامه پیرامون پروین اعتصامی

مقدمه:
پروين اعتصامي(1285- 1320 خورشيدي)شاعر بلند آوازهي دوران معاصر ما، مشهورتر از آن است که نيازي به معرفي داشته باشد. چه شعر او پس از مرگش به کتابهاي درسي قرائت فارسي در ايران را ه يافت و در نتيجه، دست کم تا انقلاب اسلامي ايران در سال 1357، دانشآموزان دبستانها و دبيرستانها شعرهاي او را در کلاس ميخوانند و برخي از اشعارش را نيز از بر ميکردند. بديهيست چنين توفيقي به ندرت نصيب شاعران معاصر ما گرديدهاست.
آيا شگفتآور نيست که در زمان حاضر، پس از دوازده قرن که شعر فارسي در انحصار مردان بودهاست، ناگهان دو تن از زنان، با فاصلهي سه دهه در شعر فارسي درخشيدن بگيرند؛ يکي با پيروي کامل از شعر کهن فارسي ( از نظر قالب و لفظ و محتوا و با تکيه بر سنتها و مضمونهاي اخلاقي و اجتماعي مورد قبول قدما) و ديگري، در شعر نو و با شکستن سنتهاي شعر فارسي از نظر قالب و لفظ و محتوا و از همه مهمتر در بيان احساسات زنانه در شعر.
نخستين اين زنان، «پروين اعتصامي» بود و ديگري «فروغ فرخزاد». دريغا که هر دو شاعر چيرهدست در جواني و به ترتيب در سنين 34 و 32 درگذشتند.
موضوع مورد بحث در اين مقاله، «پروين اعتصامي» است. نه شرح احوال او و نه ارزيابي اشعارش که تا کنون بارها مقاله هايي درباره ي او نوشته شده است.
فهرست :
مقدمه
زندگي نامه
ويژگي سخن
پروين و حقوق نسوان
دستبرد برادر به ديوان خواهر
پروين و رضا شاه
نمونه اثر
سخن آخر


مطالب دیگر:
📗پاورپوینت درس دوم کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی (آداب دوستی)📗پاورپوینت درس سوّم کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی (تصمیم گیری چیست؟)📗پاورپوینت آموزش درس چهارم کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی (چگونه تصمیم بگیریم؟)📗پاورپوینت آموزش درس پنجم کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی (عوامل موثّر در کشاورزی)📗پاورپوینت درس ششم کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی (محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف)📗پاورپوینت درس اول کتاب علوم تجربی پایه ششم ابتدایی (زنگ علوم)📗تحقیق رب گوجه فرنگی، تکنولوژی و فرآوری آن📗پاورپوینت رب گوجه فرنگی، تکنولوژی و فرآوری آن📗پاورپوینت کانسپت و ایده در معماری و معرفی نمونه ها📗پاورپوینت خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک فرد آر. دیوید ترجمه دكتر اعرابي و دكتر پارسائيان📗پاورپوینت تئوری های مدیریت در دنیای پسامدرن📗تحقیق کانسپت و ایده در معماری📗پاورپوینت ارزیابی اقتصادی پروژه ها (اقتصاد مهندسی)📗مقاله ترجمه شده با عنوان تاثیر مدیریت زنجیره تامین پایدار در صنعت هتل داری و مهمان نوازی بر نگرش ها📗پاورپوینت بهره وری و توانمندسازی نیروی انسانی در مدیریت رفتار سازمانی📗پاورپوینت آموزش درس هفتم کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی (طلای سیاه)📗پاورپوینت تحلیل موزه هنر کیمبل📗تحقیق بازاریابی مویرگی📗تحقیق بانک داری اسلامی📗تحقیق بانکداری الکترونیک📗پاورپوینت بهره وری و مدیریت منابع انسانی در سازمان ها📗پاورپوینت درس دوم کتاب علوم تجربی پایه ششم ابتدایی (سرگذشت دفتر من)📗پاورپوینت درس سوم کتاب علوم پایه ششم (کارخانه کاغذسازی)📗پاورپوینت درس چهارم کتاب علوم پایه ششم (سفر به اعماق زمین)📗پاورپوینت درس پنجم کتاب علوم پایه ششم (زمین پویا)