تحقیق در مورد ایمانوئل کانت

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد ایمانوئل کانت را مشاهده می نمایید.
تحقیق در مورد ایمانوئل کانت|39014318|rj|زندگینامه ایمانوئل کانت ,زندگینامه کانت,تحقیق در مورد کانت,تحقیق ایمانوئل کانت ,بررسی ایمانوئل کانت ,مقاله ایمانوئل کانت ,پروژه ایمانوئل کانت ,تحقیق در مورد ایمانوئل کانت ,دانلود تحقیق ایمانوئل کانت ,پایان نامه پیرامون ایمانوئل کانت

قسمتی از متن:ایمانوئل کانت (Immanuel Kant) در 1724 در پروس شرقی متولد شد.زندگی او خالی از فراز و نشیب بود . ازدواج نکرد ، از زادگاه خود هرگز زیاد دور نشد و در آنجا مدت 27 سال استاد منطق و فلسفه بود.
کانت معتقد بود گزاره هایی وجود دارد که عقل توانایی داوری در مورد آنها را ندارد مثلا اگر بگویی جهان آغازی در زمان داشته یا بگویی چنین آغازی نداشته است ، هیچ یک از این دو بی معنا نیست و عقل نمی تواند میان این دو یکی را برگزیند .
همچنین او به این نتیجه رسیده بود که عقل و تجربه هیچ کدام مبنای محکمی برای دعوی وجود خدا نیست . آنجایی که پای عقل و تجربه می لنگد خلایی پدید می آید که می توان با ایمان پر کرد. کانت معتقد بود فرض بر وجود خدا یک ضرورت اخلاقی است. یعنی وجود خدا یا عدم وجود او با اینکه غیر قابل اثبات است به خاطر اخلاق باید فرض گردد. همچنین او باور داشت که باید مبانی ایمان مسیحی را نگه داشت. تفکر کانتی خطوط ممنوعی را برای عقل نشان می دهد که نباید انسان خطر ورود به آنها را بر خود هموار کرد و گرنه خطر فرو رفتن در اوهام در کمین است. کانت نشان می دهد عقل نمی تواند از حدودی فراتر رود بی آنکه به هذیان گویی و تناقض منجر شود چنانکه عقل در اثبات حقایق مابعدالطبیعی همیشه تناقض هایی را ایجاد می کند.

فهرست:پیشگفتار
زندگینامه
کانت چه مي گويد؟
قانون آزادی، حکومت جمهوری و صلح جاودان
منابع


این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword در اختیار شما قرار می‌گیرد

تعداد صفحات : 34


مطالب دیگر:
📖پلان کامل آپارتمان شیک در اتوکد📖پلان ساختمان 4 طبقه دو واحدی کاملا قرینه📖پلان ساختمان 4 طبقه دو واحدی 200 متری📖پلان آپارتمان شیک 4 طبقه نقشه خاص📖پلان ساختمان 4 طبقه دو واحدی در زمین 144 متری📖پلان ساختمانی یک واحدی 4 طبقه با متراژ کم📖پلان کامل ساختمان 4 طبقه در زمین 83 متری📖پلان ساختمان 4 طبقه 87 متری📖پلان ساختمان 4 طبقه 2 واحدی با اتوکد بسیار شیک📖پلان ساختمان 4 طبقه دو واحدی با 125 متر زمین📖پلان آپارتمان 109 متری 4 طبقه📖پلان ساختمان 1 واحدی در 4 طبقه و زمین 152 متری📖آپارتمان 4 طبقه تک واحدی متراژ پایین با اتوکد📖پلان شیک آپارتمان 150 متری 4 طبقه تک واحدی📖آپارتمان 150 متری 4 طبقه با اتوکد📖پلان آپارتمان 65 متری در 4طبقه📖پلان آپارتمان در زمین 90 متری با مشخصات زیر📖پلان آپارتمان 100 متری با اتوکد در 4 طبقه یک واحدی📖کسب درآمد واقعی از اینترنت📖فایل اکسل شاخص های تعدیل 5 ساله 90 تا 94 رشته ابنیه📖فایل اکسل شاخص های تعدیل 5 ساله 90 تا 94 رشته تاسیسات مکانیکی📖فایل اکسل شاخص های تعدیل 5 ساله 90 تا 94 رشته تاسیسات برقی📖شاخص های سال 90 تا 94 فهرست بهای واحد پایه ابنیه،تاسیسات مکانیکی و برقی📖تحلیل ورق سوراخدار تحت کشش ومحاسبه تمرکز تنش در نرم افزار Abaqus CAE📖مقاله در مورد نهج البلاغه